Toeslagen affaire 2.0
Samenvatting: De overheid verlangt dat financiële instellingen, met aandacht voor klantbeleving, de burger aan de hand nemen bij financiële keuzes. Anderzijds is de sector poortwachter voor integriteit van het financiële stelsel. Door toenemende druk van sancties ligt het accent dan ook op big data en afvinken van lijstjes. Dit leidt tot marktvolatiliteit, profilering, privacy schendingen, sociaal economische ongelijkheid, discriminatie en onterechte uitsluiting. aangezien zorgverzekeraars na de belastingdienst de grootste schuldeiser is zullen veel mensen te maken krijgen met de gevolgen van het vinkje fraudeur Arm, alleenstaande moeder, buitenlandse achternaam , postcode, beroep, landurig of hoog eigen risico bij de verzekering. Dan staat er een vinkjes fraudeur achter iemands naam. Vooruitlopend op de wetenschappelijke publicaties schreef ik een column hierover.
Reacties
@judith @tanja @atwi jullie hebben destijds gereageerd op de oproep. Hierboven de link naar het rapport mocht het relevant zijn voor jullie werkveld.
Dank je wel voor de melding. Danny heeft het mij ook gemaild, ik had het dus ontvangen. Maar liever te vaak dan niet ;)
Naar aanleiding van dit rapport organiseren we een Q&A rondom de aanleiding, het proces en de resultaten van het onderzoek. Deze vindt online plaats op donderdag 8 september van 10:30 tot 11:15.
Laat het mij weten als je daarbij wilt zijn, dan stuur ik je de link naar de online bijeenkomst!
Fijn dat het rapport er is. IK heb het al wat verspreid in Nijmegen. Een goed resultaat van de signalering, zie het verhaal van van Tom en Anja, p.7 is samenwerking met de gemeente. De gemeente heeft de brieven die ze stuurt vereenvoudigd. In het contact gaan ze mensen hulp bij het invullen van de formulieren aanbieden. Als mensen dat willen, worden ze aan een medewerker van onze organisatie gebonden. Daarnaast controleert de gemeente een maand voor de pensioenleeftijd of de aow wel is aangevraagd. Zo niet, dan benaderen ze mensen zelf.
Beste Judith, goed om te horen dat de gemeente Nijmegen maatregelen neemt en haar dienstverlening meer afstemt op in dit geval ouderen in een financieel kwetsbare positie.
Hoi Danny, rapporten als dit helpen erg in het gesprek met instanties, in dit geval de gemeente. Vandaar dat wij daar graag aan meewerken.
De bijeenkomst van 8 september zal ik jammer genoeg missen: ik ben dan met vakantie.